Szyna Kinetec Spectra

Kinetec Specta – co to takiego?

Szyna Kinetec Spectra jest flagowym produktem francuskiej firmy Kinetec, przeznaczonym do ciągłej terapii ruchem biernym stawu kolanowego oraz biodrowego (CPM - ang. Continuous Passive Motion), z ponadczasowym designem oraz funkcjonalnością.

Znajduje się w ofercie producenta od kilku lat i wciąż znajduje się na pierwszym miejscu ze względu na funkcjonalność, wygodę użytkowania oraz efekty osiągane przez pacjentów.

Dla kogo jest przeznaczony model Spectra?

Model ten przeznaczony jest dla osób po zabiegach, operacjach oraz urazach w obrębie stawu kolanowego lub biodrowego.

Zakres wykorzystania szyny do ćwiczeń stawów jest dość szeroki, począwszy od przywracania sprawności po skręceniach lub urazach, poprzez artroskopię i zabiegi wewnątrzstawowe aż po osteotomię i wstawienie endoprotezy stawowej.

Co oferuje Kinetec Spectra i dlaczego właśnie ta szyna jest dla mnie?

Szyna ta jest ponadczasowa ze względu na fukcjonalność, prostą obsługę oraz charaterystykę pracy. Wszelkie funkcje można ustawić za pomocą intuicyjnego pilota. Nauka obsługi pilota zajmuje od 5 do 10 minut i pozwala samodzielnie ustawiać warunki pracy, bez konieczności pomocy osoby trzeciej. Jest to szczególnie wygodne w warunkach opieki domowej, gdzie pacjent natychmiastowo może sam dopasować pracę szyny do swoich potrzeb i możliwości.

Zakres pracy szyny w stawie kolanowym to -10°/120° (wyprost  / zgięcie), w stawie biodrowym 10°/ 75° (wyprost / zgięcie).

Oprócz standardowego trybu pracy ciągłej, szyna ta oferuje tryb rozgrzewki oraz ustawienie czasu sesji.

Dodatkowo szyna posiada pięć progów prędkości: od 45 stopni na minutę aż do 155 stopni na minutę.

Dla idealnego dopasowania szyny wzrost pacjenta powinen mieścić się w przedziale od 145 cm do 200 cm. Waga pacjenta nie powinna przekraczać 130 kg.

Nie jestem pewny czy to jest dla mnie – co zrobić?

Szyna CPM jest polecana dla szybszego powrotu do sprawności po większości możliwych zabiegów w obrębie stawów kolanowych i biodrowych, jednak w razie wątpliwości warto potwierdzić wykorzystanie szyny z lekarzem bądź fizjoterapeutą, który dokładnie zna Państwa przypadek. Możliwe, że doradzi wtedy nie tylko wykorzystanie szyny lecz również długość i częstotliwość pracy, która może się różnić w zależności od przebytych urazów i zabiegów. Dodatkowo chętnie podzielimy się naszymi doświadczeniami, które zbieramy od lat.

Jak mogę wypożyczyć tę szynę?

Szynę Kinetec Spectra, jak również Artromot K1, można wypożyczyć na terenie całej Polski. Dostarczymy ją na kolejny dzień roboczy po złożonym zamówieniu. Dzień dostawy jest dniem gratis. Dodatkowo posiadamy stacjonarną wypożyczlanię szyn CPM na terenie Łodzi. Szynę można wynając przez telefon, e-mail, formularz na stronie internetowej bądź sms – w każdym przypadku pomożemy.